portfolio site templates

Kraniosakrální terapie je jemná manuální technika, pomocí které můžeme efektivně a účinně uvolnit napětí a tenzi uloženou hluboce v našem těle. Využitím jemného doteku o síle 5-ti gramů se uvolní bloky uložené v měkkých tkáních, které obklopují centrální nervovou soustavu.


Kraniosakrální terapie je vhodná při řešení nejrůznějších problémů a bolestí spojených s pohybovým aparátem a dále také při různých dysfunkcích orgánů. Posiluje organismus a podporuje jeho odolnost vůči nemocem.


 

Jak funguje kraniosakrální systém?


Největší vliv na funkce našeho těla a orgánů má mozek a mícha, které tvoří centrální nervovou soustavu (CNS). A právě CNS je výrazně ovlivněna funkcí kraniosakrálního systému, který tvoří membrány a mozkomíšní mok produkovaný v mozkových komorách. Mozkomíšní mok obklopuje, chrání a vyživuje CNS a plní celou řadu důležitých funkcí pro naše tělo. 


Každý den jsme vystaveni nejrůznějším negativním vlivům jako např. stresu a napětí, se kterým se musí naše tělo umět vypořádat. Tyto vlivy mohou způsobit stažení tkání a distorzi kraniosakrálního systému. Tyto distorze mohou následně způsobovat napětí, které se akumuluje okolo mozku a míchy a nakonec může ústit v blokády = restrikce. Restrikce následně tvoří bariéru zdravému fungování centrálního nervového systému a potenciálně i všech dalších systémů, které řídí CNS jako je zažívací, endokrinní, reprodukční, cévní, pohlavní a všechny ostatní systémy v těle. 

Restrikce mohou být odhaleny a uvolněny využitím jednoduchých a jemných manuálních technik. Za využití lehkého doteku ruky hodnotíme pohmatem funkčnost kraniosakrálního systému na různých částech těla a rytmus cerbrospinální tekutiny pulsující okolo mozku a míchy.


Jemnými technikami se následně uvolňují restrikce v jakékoli tkáni, která ovlivňuje kraniosakrální sytém. Kraniosakrální terapie tímto způsobem vrací prostředí okolo mozku do rovnováhy a zvětšuje schopnost těla k sebekorekci.

Sledujte nás